Fotowoltaika od ekspertów

Kompleksowe wsparcie eksperckie w całym procesie, od wyboru paneli fotowoltaicznych, przez uzupełnienie dokumentacji oraz skuteczne wywalczenie dofinansowań aż po montaż i późniejsze wsparcie gwarancyjne.

Wsparcie od A do Z

Doradztwo

Wybór najlepszych rozwiązań

Dokumentacja

Dokumentacja i wnioski o finansowanie

Dostawa i montaż

Najwyższej klasy panele fotowoltaiczne

Obsługa posprzedażowa

Gwarancja i wsparcie na lata

Skontaktuj się ze specjalistą

Finansowanie i kredyt na fotowoltaikę

Oprócz tradycyjnej formy zakupy instalacji fotowoltaicznej za gotówkę, na rynku istnieje wielu różnych form finansowania. Najpopularniejszą z nich jest kredyt dedykowany na cele ekologiczne.
Banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, a także odpowiadając na zainteresowaniu rynku, proponują kredyty pod nazwą Ekopożyczka lub EKOkredyt na inwestycyjne w odnawialne źródła energii. Kredyt na fotowoltaikę cechuje się zdecydowanie lepszymi warunkami niż kredyty gotówkowe, gdyż oprocentowania takiego kredytu mieści się w okolicach maksymalnie czterech procent.
Kredyt na instalację fotowoltaiczną jest bezpieczną formą zakupu, która pozwoli zachować oszczędności i zamienić dotychczasowy rachunek za prąd na ratę kredytu dopasowaną do Twoich możliwości.
Dzięki takiemu finansowaniu stan budżetu domowego pozostaje praktycznie bez zmian. Co więcej, po spłaconym kredycie zaczyna generować się oszczędności z tytułu braku kosztów zużycia energii elektrycznej, dzięki sprawnie działającej instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie.

Leasing na fotowoltaikę

Two columns
Pionowo
Poziomo
Fotowoltaika dla WM i SM
Fotowoltaika dla spółdzielni mieszkaniowej i wspólnoty mieszkaniowej
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart

Nową i coraz bardziej popularną formą skierowaną do firm i przedsiębiorców jest leasing instalacji fotowoltaicznych i inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii. Każdy przedsiębiorca może wybrać pomiędzy leasingiem operacyjnym, finansowym i zwrotnym. Wszystkie te formy różnią się od siebie, dlatego też poniżej prezentujemy szerszy opis tych zagadnień.

Kredyt na panele fotowoltaiczne

Two columns
Pionowo
Poziomo
Fotowoltaika dla WM i SM
Fotowoltaika dla spółdzielni mieszkaniowej i wspólnoty mieszkaniowej
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart

Nasi specjaliści pomogą Państwu wybrać najbardziej korzystną ofertę kredytowania instalacji fotowoltaicznej. Wszystkie dostępne oferty zostaną Państwu przedstawione, aby wspólnie wybrać tę najbardziej odpowiednią. Pomagamy także we wszystkich formalnościach od zgłoszenia do banku aż do finalizacji kredytu.

Leasing finansowy i operacyjny na fotowoltaikę

Jeśli wybierzemy leasing finansowy na fotowoltaikę to instalacja fotowoltaiczna pozostaje majątkiem leasingodawcy (czyli firmy leasingowej), a miesięczne raty leasingowe stanowią koszty uzyskania przechodu przedsiębiorcy. Do każdej raty jest doliczany również VAT.

Leasing finansowy bardziej przypomina formę kredytu, gdyż instalacja staje się majątkiem przedsiębiorcy, który zdecydował się na zakup instalacji fotowoltaicznej, a po opłaceniu ostatniej raty jej własnością. Do kosztów uzyskania przychodu zalicza się wyłącznie część odsetkową raty, a podatek VAT płatny jest w całości przy pierwszej racie. Istnieje możliwość jego rozliczenia oraz zwrotu. Ta forma będzie bardzo korzystna dla firm, które chcą szybko zamortyzować inwestycję i dzięki temu zyskać korzyści podatkowe.

W przypadku chęci skorzystania z kredytowej formy płatności nasi eksperci wspomogą Państwa w całym procesie uzyskiwania instalacji fotowoltaicznej. Pomożemy dobrać odpowiednie finansowanie dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. Stworzymy odpowiedni projekt instalacji, zrealizujemy go i zadbamy o wszystkie formalności.

Skontaktuj się z nami

ul. Łączna 24A, 03-113 Warszawa

501 680 881

kontakt@tech-fotowoltaika.pl