Fotowoltaika od ekspertów

Kompleksowe wsparcie eksperckie w całym procesie, od wyboru paneli fotowoltaicznych, przez uzupełnienie dokumentacji oraz skuteczne wywalczenie dofinansowań aż po montaż i późniejsze wsparcie gwarancyjne.

Wsparcie od A do Z

Doradztwo

Wybór najlepszych rozwiązań

Dokumentacja

Dokumentacja i wnioski o finansowanie

Dostawa i montaż

Najwyższej klasy panele fotowoltaiczne

Obsługa posprzedażowa

Gwarancja i wsparcie na lata

Strona Główna 9 Blog 9 Lekkość i bezpieczeństwo – nowa konstrukcja pod fotowoltaikę dla dachów o niskiej wytrzymałości

Lekkość i bezpieczeństwo – nowa konstrukcja pod fotowoltaikę dla dachów o niskiej wytrzymałości

Przedstawiamy nasze ostatnie dzieło!

Instalacja fotowoltaiczna została wykonana na dachu z niepalną powłoką firmy SOPRALENE FLAM 180 ALU COLORE BLANC, pokryta aluminiową folią z białą refleksyjną powłoką zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe (klasyfikacja BroofT3) oraz podnosi uzysk z paneli bifacjalnych.

Najpierw wykonaliśmy ekspertyzę nośności dachu

Wykonanie projektu zostało poprzedzone ekspertyzą nośności dachu. Dla osób niezaznajomionych z tym terminem – spieszymy z wyjaśnieniem.

Po pierwsze, zapewnia ona informacje o maksymalnym obciążeniu, jakie dach może bezpiecznie udźwignąć. Jest to niezbędny krok, jeden z pierwszych, przy planowaniu montażu dodatkowych elementów, takich jak panele fotowoltaiczne czy systemy klimatyzacyjne.

Po drugie, opinia nośności pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa budynku i jego użytkowników. Identyfikując potencjalne słabości konstrukcyjne, mamy pewność, że zapobiegamy ryzyku zawalenia się dachu pod wpływem nadmiernego obciążenia.

Opinia nośności dachu często jest wymagana przy uzyskiwaniu niezbędnych pozwoleń budowlanych. Co więcej, firmy ubezpieczeniowe również coraz częściej wymagają takiego dokumentu od swoich klientów.

Lekka konstrukcja dla paneli fotowoltaicznych

Zastosowana konstrukcja firmy SOPREMA Polska Sp. z o.o. umożliwia bezpośrednią integrację paneli fotowoltaicznych z membraną dachową. Dzięki temu rozwiązanie jest niezwykle wydajne i estetyczne, a także minimalizuje ryzyko przecieków i uszkodzeń dachu.

System Soprasolar jest zaprojektowany z myślą o łatwej i szybkiej instalacji. Panele fotowoltaiczne są łatwe w montażu i nie wymagają kotwienia oraz dziurawienia dachu, co jest szczególnie ważne w przypadku wrażliwych dachów.

System został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe, dlatego obfite opady, silny wiatr i opady śniegu nie są mu straszne. W celu upewnienia się, że wszystko jest wykonane poprawnie, panele i system mocowań są testowane pod kątem trwałości i wytrzymałości. Konstrukcja jest mocowana do dachu techniką zgrzewaną co pozawala na bezpieczny montaż.

Największą zaletą systemu jest jego lekkość. Sama konstrukcja na metr kwadratowy nie przekracza 2kg, a w połączeniu z system fotowoltaicznym wartość obciążenia na metr kwadratowy nie przekracza 15kg, co w praktyce niweluje przeszkody dla instalowania system fotowoltaicznych na dachach o niskiej nośności konstrukcji. Jest to produkt, który wychodzy naprzeciw oczekiwaniom wielu Klientów, którzy dotychczas musieli zrezygnować z energii słonecznej przez niekorzystny wynik eskpertyzy dachowej.

Serce instalacji fotowoltaicznej – mikroinwertery

Sercem systemu fotowoltaicznego zawsze jest inwerter, w tym przypadku zastosowano mikroinwertery. Instalacje fotowoltaiczne na mikroinwerterach posiadają kilka istotnych zalet, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa pożarowego. Przede wszystkim, zmniejszają one ryzyko pożaru poprzez lokalizację przetwarzania prądu przemiennego bezpośrednio pod każdym panelem słonecznym. To oznacza, że wysokie napięcie prądu stałego, które jest bardziej podatne na przepięcia i może być niebezpieczne, jest ograniczone do bardzo krótkich odcinków między panelem a mikroinwerterem.

Ponadto, mikroinwertery są wyposażone w zaawansowane systemy monitorowania, co pozwala na szybką identyfikację i reakcję na wszelkie nieprawidłowości w systemie, takie jak przegrzanie czy uszkodzenia komponentów. W przypadku wystąpienia problemu, możliwe jest natychmiastowe odłączenie danego modułu, co znacznie ogranicza ryzyko powstania pożaru.

Kolejną zaletą jest to, że systemy na mikroinwerterach pracują z niższym napięciem niż tradycyjne systemy na inwerterach stringowych. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia instalacji, na przykład podczas prac remontowych lub przez warunki atmosferyczne, ryzyko powstania iskry jest znacznie zredukowane.

Omawiana instalacja powstała na potrzeby pokrycia zużycia własnego energii. W prowadzonych pracach stawiamy zarówno na jakość oraz wydajność, dlatego każdy system projektujemy w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać powstałą energię i zapewnić najwyższy stopień autokonsumpcji, co przekłada się na najszybszą stopę zwrotu inwestycji.

Na koniec, przedstawiamy krótki filmik z omawianej instalacji:

Jeśli jesteś zainteresowany fotowoltaiką – czy to dachową, czy na gruncie – zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i przygotują odpowiednią ofertę. Zapewniamy profesjonalizm na każdym kroku!

Przeczytaj również:

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.